KANAL DÖŞENMESİ

Kanal Döşenmesi
Kanal döşenme hattında uygulamada ve yapılmasında gereken hususlar aşağıda belirtmiş olduğu gibidir. Belirtilen hususlara dikkat edilmesi gerekir.

Öncelikle kırılan veya çöken eski kanalizasyon hattını kazım işlemi yapılarak döşeyeceğiniz boru ebadına uygun bir hat açılması ve başlangıçtaki hattın ve bitişteki hattın metraj derinliği hesabı yapılarak metre başına %1 uygun bir meyim(eğim) verilerek hattın döşeme işlemi yapılmalıdır.

Boru işlemi döşenmesi bittikten sonra kanal hattının kullanılacak boru pvc ise 0.3 kum ile izolasyonun yapılması ve üzerine dolgu malzemesi ile kapatılıp beton atılması yapılır. Bu işlemi neden uyguluyoruz. Önceki hattınızda çamuru veya suyu yiğen zemininiz su kesildikten sonra çekilme işlemine geçecektir ve hatlarda oturma dediğimiz durum söz konusudur. Bunu engellemesi için 0.3 kum ile izolasyon ön görüyoruz.

Döşeyeceğimiz hat ana kanalizasyon hattı ise (apartman parsel bacası ve yoldaki ana kanalizasyon hattı ise SN8 körüğe boru veya TSE garantili beton büz olmak şartı ile bu hatlar için (körüğe boru ise ayrı yivlerini doldurması için mermer tozu veya toz ile zeminden borunun yüksekliği 50cm’e kadar izolasyon döşenme işlemi yapılır. Bu hatlarda metre başına eğim %2 eğim verilmelidir. Büz hatlarında ise izolasyon malzemesi 15-30 veya 12-30 mıcır ile döşeme izolasyon yapılmaktadır.

Kanal Döşenme İşlemi Sırasında Çalışma Arkadaşlarımızdan Görüntüler Aşağıda Listelenmektedir.

Kanal döşeme 1 Kanal Döşeme 2

Kanal Döşeme 3 Kanal Döşeme

NEDEN GESSA?

01

Makine parkurumuzda bulunan son model alt yapı makineleriyle hizmet vermekteyiz.
Dünyanın en önde gelen alt yapı temizlik sistemlerine sahip cihazlar ile müşterilerimize alt yapı, kanal, kanalizasyon çalışmalarında en iyi kusursuz hizmeti sunmaktayız.

02

Sadece internet üzerinde varolan firmalara güvenmeyin!
Referans ve müşteri yorumlarını dikkate alarak inceleme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

03

Kanalizasyon hattınızın çökük veya eğim bozukluğunu nasıl tespit ederiz?
Gelişmiş son teknoloji alt yapı kameraları ile hattınızın mevcut dayanılıklık hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

GÜNCEL İÇERİKLER

  • Ümitköy Kanal Temizleme
  • Çayyolu Kanalizasyon Temizleme
  • Bahçelievler Kanal Açma
  • Beysukent Kanal Açma
  • BÜLTENE ÜYE OL

    Firmamızın yeni güncel kampanyalarından haberdar olmak için e-posta adresini yazınız...

    E-mail adresiniz kayıt edilmiştir.